اداره‌کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران: نتایج آزمون استعداد یابی مدیران شهرداری تهران اعلام شد

اداره‌کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران، به منظور شناسایی و توسعه نیروهای مستعد در شهرداری تهران در راستای نیل به آرمان شایسته‌گزینی و شایسته سالاری، به منظور تکمیل بانک اطلاعات مدیران فردا، اقدام به برگزاری طرح استعدادیابی مدیران شهرداری تهران نمود.
به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اداری، این طرح که شامل آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی (توسط معاونت های تخصصی شهرداری تهران) و کانون ارزیابی و توسعه است، در تاریخ 10/12/1391 با برگزاری آزمون کتبی با حضور 2300 نفر از داوطلبین آغاز شد.
اکنون با تصحیح پاسخ نامه‌ها و با برگزیده شدن حدود 200 نفر، افراد برتر هر حوزه تخصصی (بر اساس اولویت‌های انتخابی داوطلبین به هنگام ثبت نام) مشخص شده است و آماده ارائه به معاونت‌های شهرداری برای انجام مصاحبه تخصصی است که اسامی این افراد در پرتال اداره‌کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران به آدرس http://fad.tehran.ir/Default.aspx?tabid=75 قابل رویت است.
پس از انجام مصاحبه‌های تخصصی، افرادی که واجد شایستگی‌های تخصصی باشند برای شرکت در کانون ارزیابی و توسعه معرفی می‌شوند و در پایان در بانک اطلاعات مدیران فردا معرفی خواهند شد.
شایان ذکر است افرادی که به مصاحبه تخصصی دعوت شده‌اند، در طول سال و در مواقع لزوم فرصت ارزیابی مجدد توانمندی‌ها و قابلیت‌های‌شان فراهم خواهد شد.
لازم به توضیح است که پاسخ نامه‌های داوطلبین به صورت دستی و توسط سه نفر مصحح به طور جداگانه تصحیح شده است و شرکت کنندگان اعتراض خود را می‌توانند ظرف مدت یک هفته به اداره‌کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران اعلام نمایند.
شرکت کنندگان درآزمون استعدادیابی می‌توانند جهت دریافت نتایج و کارنامه خود به پورتال اداره‌کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران (https://additionalservices3.tehran.iri/Default.aspx?tabid=483) مراجعه نمایند.

به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

http://fad.tehran.ir/default.aspx?tabid=100&ArticleId=4778