آزمونهای مربوط به طرح استعدادیابی مدیران شهرداری تهران در تاریخ 10 اسفند 1391 در دانشگاه شهید عباس پور برگزار شد.

با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی

بالاخره بعد از کشمکش ها و تلاش های فراوان، در تاریخ 10 اسفند 91، آزمون های استعدادیابی مدیران شهرداری تهران، برگزار شد. در این طرح، ۳۰۰۰ نفر از همکاران شهرداری تهران در سطوح مختلف سازمانی، شرکت داشتند و در دانشگاه شهيد عباس پور برگزار شد.برخي از خبر گزاري ها كه زحمت اطلاعرساني اين واقعه را داشتند هم عرض مي كنم:

http://www.tehransama.ir/newsdetail.aspx?NewsID=958396
http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20130301133539105&svc=44

و چند خبر گزاري ديگر كه زياد بودند و روزنامه همشهري نيز خبري از اين رخداد خوب و ارزشمند درج نمود!

این آزمونها شامل 1-توانمندیهای ذهنی و استدلالی، 2- دانش و آگاهی های سازمانی، 3- دانش و آگاهی های عمومی مدیریتی، 4- پرسشنامه تناسب شخصیت با شغل (ترجیحات شغلی)، 5- پرسشنامه پنج عامل اصلی شخصیت، 6- ارزشهای کاری؛ می باشد.

خوشبختانه با تمام کم و کاستی هایی که بود، این پروژه اجرایی شد و با حضور بیش از نود درصد شرکت کنندگان، برگزار شد. انتخاب این آزمونها بر اساس مدل شایستگی های عمومی مدیران شهرداری تهران انتخاب شد که با شعار تحقق سازمان شهرداری به عنوان نهادی اجتماعی، صورت عملیاتی پیدا کرد.

اگر خدا بخواهد تمامی این آزمونها تا 2۵ فروردین، بررسی خواهد شد و گزارش بازخوردی به صورت الکترونیکی، به هر یک از داوطلبین ارائه خواهد شد. البته با برنامه ریزی صورت گرفته، طی سه مرحله دیگر، استعدادهای مدیریتی (همانند شبیه سازی ها، مصاحبه کوتاه، ارزیابی عملکرد و 360 درجه) و در آخر نیز از طریق کانون ارزیابی، شناسایی خواهد شد. ذكر اين نكته ضروري است كه از ۵ فاز اصلي اين طرح تنها فاز دوم آن اجرا شد و سه فاز مهم و كليدي نيز باقي مانده است.

به جرات می توان گفت که این طرح با توجه به حجم شرکت کنندگان و تخصصی بودن رویکرد، در ایران در نوع خود بی نظیر است. امیدواریم خدمت بزرگی جهت توسعه این استعدادها ارائه کنیم تا سهم ناچیزی در توسعه ظرفیت مدیریت کشور، ایفا کنیم.

بنده حقير هم به عنوان مجري طرح به دست اندر کاران و همکاران خوب در شهرداری تهران خسته نباشید و تبریک عرض می کنم و ان شا الله با یاری خدا و منتی که دوستان بر دیده ما می گذراند، این طرح را تا پایان تیرماه سال 92 به اتمام می رسانیم.

همکارانی که در این پروژه همکار و همراه تیم بودند را ذکر می کنم:

همكاران شهرداري تهران : جناب احسان شریفی بعنوان مدير پروژه-آقای  احمد تنگسیری معاون شناسايي مديران- جناب ملازم الحسيني بعنوان رييس اداره كل انتصابات -  آقای محسن حسینی- آقای جواد رنجه-  روح الله گلمكاني - مهدي محمدقلي - خانم جديد- خانم لطيفي

همكاران تيم مجري : دكتر محمد علي بابايي زكيلكي- دكتر قنبر محمدي الياسي - دکتر محمد مهدی علیشیری-دکتر عبدالغنی رستگار- حسین امجدی - خانم دکتر محبوبه جمشیدی-خانم ریحانه منتظری

 

عرض تشكر و خدا قوت به تمام اعضاي تيم